70 років історії – здатність SEAT до постійного вдосконалення

2020 SEAT 70 years of history

70 років тому SEAT розпочав захопливу подорож. 9 травня 1950 року була заснована компанія, яка поклала початок мобільності у Іспанії. З того моменту та до 70-річчя у цю суботу, SEAT зазнав значної трансформації та постійно вдосконалювався.

Ця подорож, яка була наповнена викликами та труднощами, сформувала компанію такою якою вона є зараз. Єдина компанія у Іспанії, яка розробляє дизайн, проектує та виробляє автомобілі, лідер інвестицій у промисловість із 1% ВРП (валовий регіональний продукт), що експортує 80% своєї продукції. Компанія, що є частиною Volkswagen Group та світовим лідером з виробництва автомобілів. Компанія, що зростає та продовжує пропонувати найкращі рішення з мобільності, щоб полегшити життя людей.

2020 SEAT 70 years of history

 Президент і віце-президент з питань фінансів та IT у SEAT Карстен Ісенсі наголосив, що «протягом своєї 70-річної історії SEAT продемонстрував свою здатність до вдосконалення, успіху та подолання труднощів на своєму шляху. SEAT трансформувався з автовиробника у технологічну промислову компанію».

1957-seat-600

Із Барселони до всього світу

SEAT відкрив завод Зона Франка у 1953 році із щоденним виробництвом 1 400 автомобілів. Після 40 років виробництва легендарних моделей, таких як SEAT 600 та SEAT 127, компанія вирішила побудувати більший і сучасніший завод. У 1993 році компанія перенесла виробництво із Барселони до Марторель. Інвестиції у новий завод склали 244,5 мільярдів песет (1,47 мільярдів євро). Відкриття заводу було присвячене виходу другого покоління SEAT Ibiza та новому SEAT Cordoba, які вироблялися обсягом 1 500 одиниць на день.

1957-seat-600

Зараз компанія має 3 виробничі центри: Барселона, Ель-Прат-де-Льобрегат та Марторель, де виробляються моделі Ibiza, Arona та Leon. Більше того, компанія виробляє Ateca у Чехії, Tarraco у Німеччині, Alhambra у Португалії та електричний автомобіль Mii у Словаччині. До сьогодні було вироблено 19 мільйонів автомобілів SEAT.

З того часу, як SEAT почав експортувати автомобілі у 1965 році, компанія зайняла провідні позиції у промисловості, досягнувши 3% від загального експорту Іспанії. Сьогодні автомобілі SEAT експортуються у такі віддаленні куточки світу як Нова Зеландія, Мексика та Французька Гвіана.

2020 SEAT 70 years of history

За останні 70 років еволюція SEAT була значною, від дизайну автомобілів, виробництва до великих обсягів експорту.  Зараз та сама кількість автомобілів виробляється за день в порівнянні з тим, що у 1950 році потрібно було чекати 2 роки на SEAT 600. Зараз, із швидким сервісом, можливо придбати автомобіль протягом 10 хвилин у 5 кліків і отримати його через 21 день.

Широкий модельний ряд

За 70 років історії автовиробник загалом випустив 75 моделей, включаючи різні версії та покоління моделей, такі як SEAT 1400 у 1953 році, перша модель компанії, легендарний SEAT 600, який був представлений у 1957 році та дуже скоро став символом свободи та мобільності. У 1984 році був вироблений перший SEAT Ibiza та у 1999 році SEAT Leon, який мав успіх від самого початку. У 2016 році компанія розширила свій модельний ряд сегментом SUV із моделями SEAT Ateca, SEAT Arona та SEAT Tarraco, а вже у 2019 році компанія оголосила про виробництво свого першого електричного автомобіля SEAT Mii.

2020 SEAT 70 years of history

Еволюція та модернізація автомобілів були постійними протягом всієї історії компанії, що забезпечило технологічний розвиток у всіх аспектах виробництва від систем безпеки до найбільш прогресивних систем. На додаток, місією SEAT є сприяння більш екологічному та мобільному суспільству. Компанія планує запуск електричних та плаг-ін моделей у 2020 та 2021 роках, на додаток до вже існуючого електричного авто SEAT Mii, а саме новий SEAT Leon, який має гібридну версію, новий гібридний Tarraco, а також CUPRA Formentor, який матиме електричний плаг-ін гібрид. Також модель el-Born приєднається до моделі Mii та доповнить модельний ряд 100% електричних авто.

2020 SEAT 70 years of history

Здатність CUPRA та SEAT до вдосконалення

CUPRA завжди була спортивним вираженням SEAT, починаючи із запуску Ibiza CUPRA у 1996 році. Бренд CUPRA був створений у 2018 році як унікальний проект. CUPRA відкриває для SEAT нові ринки та нових клієнтів, яким потрібні спеціальні продукти, що роблять вклад у зростання обсягів продажу SEAT.  Новий бренд розроблений у концепції ефектного дизайну, спортивного характеру та електрифікації. Після запуску CUPRA Ateca та нового CUPRA Leon, автовиробник презентував CUPRA Formentor – першу модель спеціально розроблену для бренду та вироблену на заводі у Марторель, де нещодавно відкрилася штаб-квартира бренду CUPRA Garage.

CUPRA Formentor
CUPRA Formentor

Не тільки автовиробник, а також технологічна компанія

SEAT був створений як компанія для мобільності у Іспанії. За останні роки компанія зробила великі кроки у напрямку до мобільності сервісу та надання додаткових послуг для досягнення одного із трендів майбутнього – концепції обміну авто та економії. У 2019 році SEAT у складі Volkswagen Group розпочинає стратегію мікромобільності для запровадження нових продуктів та сервісів для міської мобільності. Компанія запустила проект під назвою SEAT Urban Mobility та презентувала eScooter Concept, перший скутер від SEAT, та eKickscooter Concept.

2019 SEAT Minimo

Як приклад здатності до трансформації та вдосконалення, компанія створила SEAT:CODE – центр програмного забезпечення. Нова лабораторія працює над діджитальною трансформацією та концепцією мобільності із спеціальним фокусом на SEAT.

У 2020 році компанія планує відкрити CASA SEAT – простір бренду у самому серці Барселони, який був створений до 70-річчя компанії. CASA SEAT буде місцем сучасної мобільності та місцем проведення різноманітних культурних заходів Барселони.

2019 Seat el-Born
2019 Seat el-Born

Сьогодення та майбутнє індустрії Іспанії

За свою 70-річну історію SEAT продемонстрував стабільне зростання та значний вклад у промисловість Іспанії. Виробництво автомобілів розпочалось у 1953 році з 925 співробітниками, зараз вже більше ніж 15 000 співробітників працюють у компанії SEAT.

SEAT є лідером експорту у Іспанії. Загальний оборот у країні у 2019 році склав 11,157 мільярдів євро, з яких 81% припадає на автомобілі та запчастини (9,041 мільярдів євро). На сьогоднішній день, завод SEAT у Марторель виробляє значну кількість авто у Іспанії, що є другим за об’ємом авто ринком у Європі. Слід зауважити, що SEAT виділив 1,259 мільярдів євро інвестицій у 2019 році, з яких 27 мільйонів євро були інвестовані у розвиток ініціатив на виробничих потужностях у Марторель для зниження викидів CO2.

SEAT Leon
2020 SEAT Leon

Компанія також робить значний внесок у охорону здоров’я, відкривши Оздоровчий та реабілітаційний центр у 2017 році. Це унікальний медичний центр, який пропонує превентивну та оздоровчу медицину, а також реабілітаційну допомогу більш ніж 15 000 працівникам, проводячи більше ніж 70 000 консультацій на рік.

2020 SEAT 70 years of history

Разом у майбутнє – від SEAT 600 до виробництва апаратів для штучної вентиляції легень

SEAT є частиною життя людей протягом 70 років. Компанія виправдовує потреби споживачів та зустрічає труднощі, такі як поширення вірусу COVID-19. Протягом цього складного періоду SEAT запровадив ряд ініціатив для боротьби із вірусом, особливо те, що було перш за все необхідно у лікарнях – апарати штучної вентиляції легень. Команда із 150 професіоналів працювала декілька тижнів, щоб розробити прототип, використовуючи моторчики склоочисників моделі SEAT Leon. В результаті було вироблено більше ніж 600 апаратів для штучної вентиляції легень, які були передані до лікарень у Іспанії. Це була частина вкладу компанії у надію на майбутнє, де одного дня ми зможемо повернутися на дороги, щоб відчути свободу.

1957-seat-600
1957 SEAT 600

Cupra Leon. Первое официальное изображение
Полуторалитровый кроссовер SEAT Tarraco получил полный привод
Новый электрический SEAT Mii поступает в продажу

Оставьте комментарий