Автомобільні акумулятори: який краще вибрати?

Автомобільні акумулятори

При покупці нового акумулятора на автомобіль завжди виникає складність, тому що незрозуміло, який з представлених на ринку краще вибрати для свого ТЗ. При цьому, не має значення, їздите ви на Peugeot чи ні.

На що в першу чергу звернути увагу

При виборі батареї в першу чергу треба враховувати її розмір – вона повинна точно поміщатися в вказане місце під капотом машини. Існують для автомобілів легкового типу кілька типорозмірів АКБ: європейський і азіатський. Найбільш популярні розміри в першому випадку 242х175х190 мм, а в другому – 232х173х225.

З цим параметром не можна допустити помилку, тим більше, що він безпосередньо пов’язаний і з ємністю. В основному, якщо батарея менше за розміром, то і ця характеристика також менше, але в межах 5 Ампер годин відхилення допустимі. Найпростіший спосіб не допустити помилку при виборі – орієнтуватися на АКБ, яка була встановлена в авто раніше.

При цьому варто врахувати і спосіб кріплення старого акумулятора: воно може бути верхнє або нижнє. У другому випадку повинні бути спеціальні виступи збоку на корпусі вироби – на нову покупку вони також повинні бути.

Автомобільні акумулятори

Показник ємності

Вимірювання ємності здійснюється в ампер-годинах. Чим більше машина і чим об’ємніший її двигун, тим більше повинно бути ампер-годин. Це головний параметр, що визначає запас енергії в акумуляторі. Іншими словами, ця цифра визначає, скільки разів в мороз можна буде провернути стартером вкритий інеєм силовий агрегат. Або скільки буде грати аудіосистема в авто, поки МС не рухається.

У деяких випадках водії можуть використовувати АКБ більшої місткості, в порівнянні зі стандартним. На автомобілі це ніяк не відіб’ється в негативному ключі.

Резервна ємність і максимальний струм

Значення максимального або пускового струму вказана на більшій частині сучасних АКБ і на моделях, де ємність 60 Ач. Вказується як EN. Деякі виробники вимірюють пусковий струм за методикою DIN, тому показник менше. Наприклад, 510а (EN) це 300A (DIN).

З практичної точки зору більший пусковий струм характеризує більш легкий старт двигуна. Це важливо, тому що чим швидше стартер обертає холодний колінчастий вал, тим швидше мотор почне працювати.

Резервна ємність батареї може бути заявлена не всіма виробниками. На маркуванні вона виглядає так: 90 min, 100 min і визначає, протягом якого часу акумулятор може віддавати споживачам струм силою 25 А. Ця характеристика – в чомусь Ач і чим він більший, тим краще. даний показник показує, скільки ТЗ зможе проїхати з вимкненим або вийшли з ладу генератором.

Ціна

Акумулятори з однаковими ключовими характеристиками, але різних класів, сильно відрізняються за ціною. Причина криється в якості пластин. У виробів бюджетних пластини струмовідводів свинцеві з додаванням сурми – вона необхідна для для кращої формування при виготовленні, але псує деякі експлуатаційні показники. У такі батареї потрібно доливати час від часу дистильовану воду, після довго простою авто їх треба заряджати. Пусковий струм у них найнижчий.

У АКБ з среднеценового сегмента мінусові пластини з кальцієм. При тривалому простої показник саморазряда нижче, пусковий струм вище, морально старіють повільно і є малообслуговуваних, тому що не потрібен постійний контроль електроліту. Дана категорія називається “стандарт” і вона найбільш популярна. У таких батарей на корпусі є маркування Са. У деяких випадках на корпусі відсутні видимі пробки.

Акумулятори преміум-класу повністю зібрані з пластин з кальцієм. Визначити їх можна за маркуванням Са-Са. На кришці також немає пробок, тому що вони не обслуговуються. Такі вироби відрізняються тривалим терміном використання, найбільш низьким саморазрядом і найбільш високим пусковим струмом. Чи не підходять для старих авто з поганою електрикою.

Оставьте комментарий